Izolacja akustyczna ArmaSound RD

Izolacja akustyczna ArmaSound RD to nowość w ofercie firmy Armacell. Materiał ten jest elastyczną otuliną wykonaną na bazie syntetycznego kauczuku, stworzoną z myślą o zminimalizowaniu hałasu.

Izolacja akustyczna ArmaSound RDOtwartokomórkowa struktura materiału z jakiego została wykonana izolacja sprawia, że ArmaSound RD bardzo skutecznie absorbuje dźwięki zapobiegając tym samym ich odbijaniu.

Izolacja ArmaSound RD występuje w dwóch wersjach, które różnią się od siebie gęstością objętościową: 120 kg/m³ oraz 240 kg/m³. Jest ona bezpośrednio związana ze współczynnikiem pochłaniania alfa, szczególnie w przypadku niższych częstotliwości (współczynnik ten dla częstotliwości 125 Hz jest ponad 3 razy wyższy dla ArmaSound RD 240 w porównaniu do wersji 120).

Izolacja ArmaSound RD dostępna jest w kilku grubościach – od 6 do 25 mm. Dzięki temu możemy doskonale dopasować odpowiednią izolację do naszych potrzeb. Fakt ten, w połączeniu z szerokim zakresem pochłanianych częstotliwości (od 125 do 3150 Hz) i dużą gęstością sprawia, że izolacja ta stanowi doskonałą alternatywę dla wielowarstwowych barier piankowych.

Jej visco-elastyczne właściwości sprawiają, że doskonale pomaga również przy redukcji wibracji jakie mogą być powodowane przez pracujące maszyny. Wibracje te są problemem nie tylko w przypadku bezpośredniej bliskości pracującego urządzenia, bowiem przenoszone przez strukturę budynku mogą być uciążliwe nawet dla osób, które znajdują się w całkiem innej części obiektu.

ArmaSound RD skutecznie wspomagają tłumienie rezonansu, w jaki pod wpływem wibracji mogą wpaść konstrukcje metalowe, takie jak szyby windy, czy kanały wentylacyjne. Zastosowanie izolacji akustycznej jako podkładu izolującego pomiędzy pracującą maszyną a podłożem, zmniejsza nie tylko hałas przez nią generowany, ale również zapobiega przenoszeniu się drgań, skutecznie podnosząc tym samym komfort naszego życia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *