ATLAS szkoli uczniów szkół budowlanych

Szkolenia i warsztaty z wykorzystaniem produktów, prowadzone przez doświadczonych doradców, to najlepszy sposób na przekazanie wiedzy i umiejętności. Firma ATLAS objęła patronatem 26 szkół zawodowych w kraju, gdzie szkoli uczniów szkół budowlanych. 

ATLAS szkoli uczniów szkół budowlanychProjekt ATLASA jest dostosowany do aktualnie panujących standardów w branży budowlanej i wykonawstwie w kontekście wiedzy i umiejętności związanych z używaniem produktów chemii budowlanej oraz najnowszych technologii. Tym samym, poprzez organizację szkoleń i warsztatów wśród uczniów, obecny na rynku od ćwierćwiecza lider chemii budowlanej, pragnie kształtować polskie budownictwo, wyznaczać kierunki rozwoju oraz podwyższać poziom oferowanych usług i przeprowadzanych inwestycji.

Organizatorzy projektu chcą wspierać przyszłych wykonawców, jeszcze przed rozpoczęciem przez nich profesjonalnej kariery zawodowej, poprzez pracę z konkretnymi produktami i rozwiązaniami systemowymi. Zajęcia prowadzą doświadczeni szkoleniowcy, w tym Certyfikowani Fachowcy ATLAS, a do udziału w szkoleniach zaproszeni są również nauczyciele z danych placówek, pragnący być na bieżąco z osiągnięciami w budownictwie.

Poszczególne zagadnienia realizacyjne są omawiane na realnych przykładach z wykorzystaniem wyrobów nieodpłatnie przekazanych szkołom przez ATLASA. Łódzka firma dodatkowo wspiera uczestników akcji w wyposażeniu pracowni przeznaczonych do praktycznej nauki zawodu oraz dostarcza materiały dydaktyczne w postaci czasopisma „ATLAS fachowca”, filmów instruktażowych, innych materiałów informacyjnych.
Projekt zainaugurowało spotkanie organizacyjne z przedstawicielami wszystkich szkół na tzw. „poligonie” ATLASA, czyli w specjalnie przygotowanej części Wytwórni Klejów i Zapraw Budowlanych w Zgierzu (należącej do Grupy ATLAS), gdzie przeprowadzane są m.in. walidacje nowowprowadzanych produktów. Do dziś zrealizowano już 10 spotkań warsztatowych, szkoląc około 340 uczniów.

ATLAS szkoli uczniów szkół budowlanych

Dodaj komentarz