Poradnik

Modulatory głosowe i ich funkcje

Możliwość zmiany barwy swojego głosu jest dla wielu ciekawą formą rozrywki. Dla innych jest to często element pracy, dzięki któremu są w stanie pozyskać niezbędne dane czy informacje. Bez względu na motywację można zastosować różnego rodzaju modulatory głosu począwszy od specjalistycznych urządzeń podłączanych do telefonu aż po programy i aplikacje na telefon komórkowy lub komputer. Czym różnią się te metody i jakie dają możliwości? Poniżej przedstawimy pokrótce każde rozwiązanie.

Modulatory głosowe podłączane do telefonu komórkowego

Bywają sytuacje, które wymagają zmodyfikowania swojego głosu w rozmowie telefonicznej. W tym celu potrzebne jest urządzenie, które moduluje barwę i ton głosu w czasie rzeczywistym takie jak modulator głosowy. Zostały one stworzone t do zmieniania głosu podczas rozmów telefonicznych. Modulatory są kompatybilne z większością nowoczesnych smartfonów dzięki czemu to bardzo uniwersalny sprzęt, który można przełączać do różnych aparatów bez konieczności instalowania w każdym z nich osobnego oprogramowania. Kabel od modulatora należy wpiąć do wejścia słuchawkowego w telefonie i używać jak zestawu słuchawkowego, ponieważ posiada on wbudowany mikrofon i głośnik. Modulator zmienia głos w wielu konfiguracjach:
– z damskiego na męski
– z męskiego na damski
– z dziecięcego na głos osoby dorosłej
Im droższy i bardziej zaawansowany sprzęt, tym możliwości jest więcej. Co ważne, tryb pracy można wybrać przed rozpoczęciem rozmowy i modyfikować go w czasie jej trwania. Wbudowany akumulator pozwala na działanie urządzenia przez kilka godzin non stop. W momencie odłączenia modulatora od telefonu przestaje on zużywać energię a ponowne naładowanie urządzenia wymaga użycia wtyczki USb i podłączenia do komputera lub ładowark sieciowej.

Oprogramowanie komputerowe do edytowania nagrań

W wielu przypadkach głos w nagraniu musi zostać całkowicie zmieniony. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy świadek jakiegoś wydarzenia pragnie pozostać anonimowy i jego wypowiedź w wywiadzie musi zostać zmodyfikowana. Zabieg ten stosuje się również przy produkcji gadżetów i zabawek dziecięcych, w których montowane są małe urządzenia odtwarzające np. piosenki. Modulator do zmiany głosu pozwala zmienić brzmienie głosu na każdym istniejącym nagraniu. W dowolny sposób można edytować nagranie poprzez włączenie odpowiednich trybów. Dzięki temu, że urządzenie nie działa w czasie rzeczywistym pozwala to cofać i przewijać wybrane fragmenty nagrań. Trybów modyfikacji może być naprawdę wiele począwszy od klasycznej zmiany z głosu damskiego na męski i odwrotnie. Możliwe jest także zmienienie głodu osoby dorosłej na barwę dziecięcą i odwrotne. Ciekawi wariantami są zmiany dźwięków na “przerażające”, “śmieszne”, “sepleniące”, “bajkowe”.

Telefony szpiegowskie – co to takiego?

Branża detektywistyczna często wykorzystuje telefon szpiegowski, który jest urządzeniem wyglądającym jak tradycyjny, choć może nieco starodawny telefon. Wykorzystywany jest w sytuacjach, w których tożsamość dzwoniącego powinna pozostać utajniona, podobnie jak jego lokalizacja. Telefony szpiegowskie nie posiadają internetu a co za tym idzie nie mają opcji lokalizatora, dlatego nie jest możliwe ustalenie położenia dzwoniącego. Telefon szpiegowski nie posiada Sim-Loca dlatego obsługuje karty wszystkich operatorów. Sprzęt ten ma wbudowany program do modulowania głosu w czasie rzeczywistym. Przed wykonaniem połączenia należy wybrać jeden z kilku trybów pracy a urządzenie modyfikuje barwę i ton głosu w bardzo naturalny sposób tak, aby głos nadal brzmiał wiarygodnie. To zdecydowana zaleta telefonów szpiegowskich. Dzięki urządzeniu tego typu możemy nie tylko modulować głos ale również nagrywać rozmowę co jest często wykorzystywane w działaniach szpiegowskich. Niektóre modele umożliwiają także nagrywanie dźwięków z zewnątrz jak klasyczny dyktafon.

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key 0 in /home/platne/serwer121547/public_html/autoinstalator/oscianach.pl/wordpress23618/wp-content/plugins/wp-google-analytics-scripts/wp-google-analytics-scripts.php on line 394