Tęczowe tynki mozaikowe

Bezpowrotnie minęły czasy szarych, byle jak nakładanych tynków, które na finał malowano jakąś farbą. Dzisiaj tynki nie tylko przydają blasku konkretnym obiektom, ale także dobrze je zabezpieczają. O tytuł króla tynków dekoracyjnych skutecznie walczy tynk mozaikowy.

teczowe-tynki-mozaikoweZ roku na rok właśnie ta odmiana tynków cieszy się coraz większą popularnością. Tynk mozaikowy wyróżnia się nie tylko długotrwałymi walorami dekoracyjnymi. Łatwo się go nakłada i bez problemów zmywa wodą. Ze względu na swoje właściwości (zwiększona wytrzymałość na uderzenia i zadrapania) najczęściej nakładany jest w miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Chodzi m. in. o korytarze, klatki schodowe i poczekalnie (lamperie) oraz cokoły, podmurówki, parkany, filary, mury oporowe, ościeże okienne i drzwiowe. Tego typu tynk wzmacnia podłoże, na którym został położony oraz likwiduje drobne rysy i pęknięcia. Jest także mrozoodporny.

Nowy tynk mozaikowy firmy Malfarb dostarczany do punktów sprzedaży w dwóch osobnych składnikach: jako spoiwo i suche kruszywo w 29 podstawowych kolorach, pakowanych w worki po 25 kg. I to właśnie dzięki temu istnieje możliwość samodzielnego stworzenia nie tylko 80 gotowych struktur kolorystycznych proponowanych na tablicach kolorów, ale także – a może przede wszystkim – dowolnej mieszanki podstawowych barw zgodnie z życzeniem klienta.

Tynki mozaikowe nazywa się często kamyczkowymi, co już po części wyjaśnia jego strukturę, składającą się z odpowiedniego kruszywa oraz spoiwa. MALFARB z powodzeniem stosuje cienkowarstwowe, syntetycznie barwione kwarcowe kruszywa o gramaturze 1,5 mm oraz specjalne spoiwo – najwyższej jakości żywicę akrylową. W ostatecznym efekcie przekłada się to na bardzo dobrą przyczepność tynku, trwałą ochronę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, a jednocześnie zmniejsza do minimum nasiąkliwość powierzchni, co znakomicie ułatwia utrzymanie tynku w czystości. Z bardzo dobrym skutkiem tego typy tynki kładzie się na różne podłoża, zarówno na tynki cementowe i cementowo – wapienne, gipsowe czy płyty kartonowo – gipsowe. Co ważne dla wykonawców: zmieniająca się w trakcie pracy gęstość spoiwa ułatwia aplikację tynku, zachowując tym samym stabilność nie wyschniętej do końca masy. Zastosowana nowoczesna technika barwienia piasku kwarcowego gwarantuje wieloletnią trwałość koloru oraz estetyczny i świeży wygląd powierzchni przez długie lata użytkowania.

Wszystkie tynki mozaikowe sygnowane przez MALFARB posiadają wymagane przepisami atesty higieniczne, co umożliwia ich bezpieczne stosowanie zarówno w domach, w placówkach służby zdrowia jak np. szpitale czy przychodnie oraz w innych obiektach użyteczności publicznej.

Cena: około 8,30 zł za 1 kg gotowej masy

Dodaj komentarz